Батькам на замітку: як вибрати дитячий манеж?
Ваш малюк росте не щодня, а щогодини? Вже не просто лежить на ліжечку, розглядаючи все довкола, а прагне самостійно пізнавати світ? При цьому ви ні на хвилину не можете залишити карапуза без нагляду? Багато батьків приходять до висновку, що придбання дитячого манежу - чудовий спосіб убезпечити малюка та дозволити йому самостійно грати. Користь такого чудо-помічника оцінили мами з усіх куточків світу. Тільки уявіть: ви спокійно готуватимете страву в той час, коли ваш карапуз спокійно грає поряд з вами.
Чи потрібний манеж дитині?
Насамперед малюкові потрібна любов, турбота, постійна присутність батьків. Дитячий манеж дорослі купують для себе, щоб можна було приготувати поїсти, випрати, зайнятися іншою домашньою роботою і робити це двома руками, а не тримати в одній малюка, а інший намагатися виконати всі перераховані вище завдання. Чи потрібний манеж дитині? Думки батьків у цьому питанні розходяться. Одні вважають таку конструкцію справжнім ув'язненням для маленького чада, інші вважають, що це незамінне обладнання, без якого не обійтися. Якщо грамотно підійти до організації дозвілля з використанням манежу, то малюк навчиться посидючості, робитиме перші кроки, тримаючись за опори, а згодом там гратиме, малюватиме, виконуватиме цікаві завдання для розвитку дрібної моторики, але найголовніше - мама завжди на увазі.
Які бувають види манежів?
З якого віку можна використовувати пристрій? Рекомендується проводити перші знайомства з манежем, коли карапуз навчиться повзати. Спочатку залиште його ненадовго у новому “будиночку”. Перебування в ньому має викликати виключно позитивні емоції та цікавість. Обмежувати таким чином активність малюка бажано максимум на 1,5-2 години на день.
Який манеж найбільше підійде дитині? Існує кілька видів:
По призначенню:
- Ліжечко-манеж. Класичний варіант, який підходить для найменших дітей. Є моделі, які мають 2 рівні регулювання основи і найчастіше комплектуються люлькою. Використовувати їх можна від народження. З часом, коли ваше чадо підростатиме, достатньо витягнути люльку і опустити дно, щоб легким рухом руки перетворити ліжечко на ігрову зону. Вирізняється універсальністю, невеликою вагою, практичністю. Двигати компактну конструкцію можна по всій квартирі, що дозволить непосиді дослідити все довкола. Каркас обтягнутий сіткою, тому малюк не ні на хвилину втрачатиме батьків з поля зору. Вони підходять для дітей віком до 4 років.
- Трансформери. Дворівневі моделі, в яких передбачено спальне місце та зона для ігор. Деякі додатково комплектуються колискою, матрацом, дугою, до якої кріпляться іграшки. Легко складаються за типом парасольки чи книжки. Невелика вага та мобільність дозволяють використовувати його, наприклад, на природі, в гостях. Розраховані, як і попередній варіант, до 4-річного віку.
- Манеж-огорожа. Простота та недорога ціна – основні плюси такого обладнання. У манежі цього типу відсутнє дно, а ставлять його безпосередньо на підлогу. Матеріал каркасу може бути дерев'яний чи пластиковий. Ви маєте можливість надати огорожі будь-якої форми, оскільки виріб складається з окремих секцій, які з'єднуються між собою за принципом дверних петель. Єдиний мінус - малюк може рухати "будиночок", проте винахідливі мами прив'язують загороду до дивану або інших меблів, які точно не вдасться зрушити.
- Мобільні. Сітчаста конструкція із мінімальними розмірами відмінно підійде для подорожей. Наприклад, можна поставити у поїзді, а після використання скласти. Вироби мають невелику вагу та розміри, низьку вартість. Підходять для дітей віком до двох років.
Матеріал
Дерево, пластик та метал використовуються для виготовлення каркасу. У кожного з них є свої плюси та мінуси. Дерево - екологічний та гіпоалергенний матеріал, безпечний для здоров'я. Він боїться вологи, від нього важче відмити забруднення. Пластик простий у догляді, легко миється і мають невелику вагу, але варто враховувати, що він тендітний і може просто не витримати малюка, який захоче перевірити манеж на міцність. Металеві найбільш міцні, стійкі та довговічні, але й ціна на них буде вищою.
Розміри та форма
Вироби виготовляються у формі квадрата, прямокутника, овалу, кола, трапеції. Тут уже кожен сам вибирає, виходячи зі своїх переваг. Більшість моделей мають стандартні розміри: 80*80 см, 120*120 см – квадратні; або 60*120 см, 80*120 см – прямокутні. Приблизно в таких розмірах варіюються круглі або овальні.
Як вибрати дитячий манеж для дому
Звертаємо увагу на такі пункти:
- Стійкість. Він повинен стійко стояти, не хитатися з одного боку до іншого. Перевірте надійність кріплення всіх деталей.
- Тверде дно , але борти та оббивка повинні бути м'якими, щоб малюк не травмувався.
- Якщо ви купили доладну модель, обов'язково зверніть увагу на наявність фіксаторів , які призначені для блокування конструкції. Це убезпечить карапуза, коли він знаходиться всередині "будиночка".
- Якщо ви часто подорожуєте, купуйте легкий компактний варіант .
- Наявність колісників транспортування істотно спрощує переміщення манежу по квартирі. Колеса мають фіксуватися.
- Додаткові аксесуари додадуть більше зручності, практичності та комфорту. Це може бути люлька, пеленальний столик, москітна сітка, дуга для іграшок, кишеньки, де можна зберігати памперси та інші дрібниці.
Вивчивши всі властивості, ви спростите собі процес вибору дитячого манежу. Подбайте про безпеку свого малюка і про власний комфорт.